WY0554 KITTY-Remote Control Silicon Masturbator Love Sex Toy Jump Egg Vibrator For Women
SKU:WY0554
Categories: Vibrator
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Dimensions | 175 × 380 mm |
| Function | Remote control and 10 Mode Vibration |
| Material | Liquid Silicone |
| Color | green |
| Battery | USB rechargeable |
| Waterproof | IPX7 |
| USE | Couples, Famale, Male |
| using time | 90mins |
| Charging time | 60-70mins |
Availability: 100000 in stock
Description
You could use love egg vibrator when you have a shower or swimming pool party. Amazing soft material brings you more exciting experience. Both products and remote control are USB rechargeable.
Love Sex Toy Jump Egg Vibrator For Women
You could use love egg vibrator wireless sex toy when you have a shower or swimming pool party. Amazing soft material brings you more exciting experience. Both products and remote control are USB rechargeable.
| Specification | Details |
| Product Weight | Main unit net weight ≈ 66g |
| Product Dimension | ≈ 175*38mm |
| Discharge Time | ≥ 60 mins |
| Charging Time | ≤ 120 mins |
| Operating Voltage Range | 3.7-4.2V |
| Operating Current Range | 180-230mA |
| Shutdown Current | <10μA |
| Charging Voltage | 5V |
| Charging Current Range | 300-350mA |
| Waterproof Rating | IPX7 |
| Noise Test | ≤ 50dB at 30cm distance |
| Motor Specification | N20 Tungsten Steel / 10000rpm |
| Battery Model | 701530 |
| Battery Capacity | 270mAh |
| Certifications | ■MSDS ■ROHS □FDA □CE □FCC ■38.3 |
Instructions
- Press and hold the power button to turn on for 1.5 seconds. Then the device will vibrate for 0.2 seconds before entering standby mode and the blue power indicator is kept lit. If no app or remote connection is detected in standby, the device will automatically shut down after 5 minutes of inactivity.
- In standby mode, press the power button to enter the first vibration frequency. Press once again for each next frequency, and each switch is indicated by a single light flash. Cycles through 9 frequencies sequentially.
- While powered on, press and hold the power button for 1.5 seconds until the light turns off to power down.
- During charging, the blue light flashes; when fully recharged, the light remains steady.
- After you power on the device, go to the device interface in the app and select “Add Device” to pair. If the connection is successful, the device will vibrate once. Follow the app version prompts on your phone screen.
- When the battery is low, the light will rapidly flash until the device automatically shuts down.
- Use the included 13mm charging pin to connect the USB charging cable.
Jumping Egg is a female-friendly app-controlled egg vibrator from the female-designed brand Lovense. With a super discreet and wearable design that won’t chafe or irritate, and smartphone app control so you can get your intimate pleasure anywhere anytime – from the bedroom to the gym and even the pool!
Related products
FAQ
Basically, NO MOQ For Most Products, Trail Oeder, Or Sample Order Will Be Acceptable
Most Of Our Products Are With 6 Months Quality Warranty
A: Customized Logo For Products Or Package Will Be Highly Welcomed.We Made A lot For Our Customers.
Pls Confirm With Us The Modle You Need.And The Sample Fee Will Be Refunded In Bulk.
Sample Will Be Send Out Within 2days After Received Payment
Normally It Takes 5 Working Days After Received Payment.
100% QC Before Shipment.If There’re Some Unexpected Problem Happan,Like Quality Problem.
Thanks For Your Time, If Have Any Doubts,Pls Send Your Inquiry Details In EMAIL